123 456 7890


SJK:n puheenjohtaja Raimo Sarajärven avoin kirje SJK-yhteisölle:
Arvoisa SJK-yhteisö.

SJK:n toimintaa on pyritty kehittämään systemaattisesti ja määrätietoisesti aina seuran perustamisesta saakka. Tavoitteena on ollut tarjota yhteisölle mieleenpainuvia tunteita, sosiaalista vuorovaikutusta, iloja sekä elämyksiä seinäjokelaisen jalkapallon kautta. Seuraava askel tällä jatkumolla on ensi kesänä valmistuva stadion.

SJK haluaa stadionin tuntuvan kaikille kotoisalta paikalta, jossa ihan jokainen voi tuntea olonsa tervetulleeksi. Stadionista halutaan tehdä maakunnan elämyksellisin kohtaamispaikka.

Seuran tärkein osa, voi sanoa jopa sydän, ovat sen kannattajat. Siitä syystä SJK avaa 2016 kausikorttien myynnin ensimmäisenä, ja tässä vaiheessa ainoastaan, kannattajien päätykatsomoon maanantaina 5.10.2015 klo 9:00 alkaen.

Päätykatsomon kausikortin hinta on 99 euroa. Päätykatsomossa kannattajat ottavat oman paikkansa maalin takaa keskeltä, numeroimattomia istumapaikkoja löytyy koko päädyn leveydeltä.

Kausikortti oikeuttaa sisäänpääsyyn kaikkiin SJK:n kauden 2016 Veikkausliigan-, Liigacupin- sekä Suomen Cupin-otteluihin, pelataan ne sitten Wallsport Areenalla, Joupiskalla tai Keskuskentällä ennen stadionin valmistumista. Kausikortilla on lisäksi etuosto-oikeus SJK:n vuoden 2016 mahdollisiin euro- ja harjoitusotteluihin.

Numeroimattomaan kannattajapäätyyn kausikortin nyt ostaneilla, on ostojärjestyksessä halutessaan oikeus upgreidata kausikorttinsa pääkatsomoon, omalle valitsemalleen henkilökohtaiselle paikalle ennen kuin ne tulevat yleiseen myyntiin.

Pääkatsomokausikortit tulevat maksamaan 299 euroa, alennusryhmille 250 euroa (eläkeläiset, opiskelijat, varusmiehet sekä siviilipalvelusmiehet), sekä 6-16 -vuotiaille 125 euroa. Mahdollisen ylentämisen hinnaksi jää siten aikuisille 200 euroa, alennusryhmille 151 euroa ja 6-16 -vuotiaille 26 euroa.

Seinäjoella 2.10.2015
Raimo Sarajärvi
Hallituksen puheenjohtaja
SJK
Tarkemmat lisätiedot SJK:n 2016 kausikorteista:
Olli Lähdesmäki
SJK
050 591 9187
olli.lahdesmaki@sjk2007.fi

Kortit tulevat myyntiin verkkokaupassa: www.seamchip.fi/sjk maanantaina 5.10. klo 9.00.