123 456 7890

Valmennuspäällikön paikka auki

TP-Seinäjoki ja Seinäjoen Jalkapallokerho (SJK) ovat yhdistäneet voimansa nyt myös junioripuolella. TP-Seinäjoki tulee ensikaudella pelaamaan SJK:n nimellä ja tavoite on kasvaa n.600 lisenssipelaajan seuraksi.

Haemme junioritoimintaan päätoimista valmennuspäällikköä.

Tehtävään valittavalla tulee olla vankka jalkapallotausta, mielellään A-valmentaja- tai NuVK-tutkinto. Valmennuspäällikkö vastaa seuran valmennuslinjan suunnittelusta, kehittämisestä ja toteuttamisesta sekä valmentajien koulutuksesta. Lisäksi tehtäviin kuuluu seuran pelaajakehitys ja akatemiatoiminnan johtaminen yhteistyössä valmentajienkanssa.

Tehtävien menestyksekäs hoitaminen vaatii positiivista ja aktiivista asennetta, yhteistyö- ja organisointikykyä, vastuuntuntoa ja esiintymistaitoja sekä valmiutta ilta- ja viikonlopputyöskentelyyn.

Katso tästä lisätietoja.