123 456 7890

Veikkausliigaan kaudelle 2014 noussut Seinäjoen Jalkapallokerho hakee toimitusjohtajaa kehittämään ja johtamaan Seinäjoen Jalkapallokerhoa Suomen jalkapalloilun huipulle.

Toimenkuvana on johtaa seuran operatiivista toimintaa sekä Wallsport Areenan pyörittämistä. Toimitusjohtaja vastaa hallitukselle markkinoinnin onnistumisesta yhdessä markkinointipäällikön kanssa sekä urheilullisten tavoitteiden saavuttamisesta yhdessä urheilutoimenjohtaja Keith Armstrongin ja päävalmentaja Simo Valakarin kanssa. Toimitusjohtaja on myös mukana kehittämässä stadionprojektia yhdessä hallituksen kanssa.

Lisätietoja työtehtävistä antaa Raimo Sarajärvi 0400 662 716 tai Janne Kotamäki 050 5393 098

Avoimet hakemukset palkkatoivomuksineen luottamuksellisesti sähköpostilla 7.11.2013 mennessä.

Seinäjoen Jalkapallokerhon tavoite on lähivuosina olla yksi Suomen suurista seuroista sekä pelata Euroopan kentillä. Kerholla on yli 20 pelaajan lisäksi kymmenkunta palkallista työntekijää ja seuran liikevaihto menneellä kaudella oli noin 1,2 miljoonaa euroa.

Jarkko Mäkelä jatkaa seuran hallituksessa

SJK:n ja Wallsportin toimitusjohtajana aiemmin toiminut Jarkko Mäkelä jatkaa edelleen SJK hallituksessa, sekä mm. W-Mediat Oy:n toimitusjohtajana.