123 456 7890

Lippujen hinnat ennallaan
Seinäjoen Jalkapallokerho pitää pääsylippujen hinnat ennallaan kaudella 2010. Hintoja ei lähdetty nostamaan, vaan haluttiin tehdä selkeä kädenojennus katsomoiden täyttämiseksi.

Kausikortin hinta on edelleen 50 uroa, joka sisältää myös seuran uuden kaulahuivin. Ostamalla kausikortin katsoja maksaa ottelua kohti pääsylipusta vain reilut 3,80. Koska kausikortti pitää sisällään myös mahdolliset Suomen Cupin ottelut, saattaa yksittäisen ottelun hinta omalla tavallaan pudota entisestään arvan ollessa suotuisa.

Joka tapauksessa kausarin ostaja säästää riihikuivaa rahaa yli puolet verrattuna yksittäisiin lippuihin. Portilta ostettu aikuisten normaalihintainen pääsylippu maksaa edelleen viime kauden tapaan 8,00 . Periaatteessa siis katsojien kannattaa hankkia kausikortti, vaikka he pääsisivät katsomaan vain seitsemän matsia, eli yhden yli puolet peleistä. Jo tällöin kausikortti on haukkunut hintansa takaisin.

Kausikortit tulevat myyntiin aivan lähiaikoina.

Opiskelijat, eläkeläiset, työttömät ja varusmiehet maksavat portilla pääsylipusta viisi euroa esittämällä voimassaolevan dokumentin.

Ilmaiseksi otteluihin pääsevät alle 12-vuotiaat ja kaikki sotiemme veteraanit tammenlehvällä.

Lisäksi Sepsi-78:n ja TP-Seinäjoen junioreilla on vapaa pääsy kaikkiin Kerhon kotiotteluihin oman seuran verkkareissa/pelipaidassa tai pelipassilla.

Tervetuloa nauttimaan huippuviihteestä!