123 456 7890

SJK järjesti kausikorttilaisilleen tiistaina 23.11. kannattajatapaamisen, jossa kerrottiin seuran kuulumiset kaikille kiinnostuneille. Lämminhenkinen tilaisuus OmaSp Stadionin kolmannen kerroksen Atria Loungessa tarjosi kannattajille alustan saada tarkempaa tietoa suoraan seuran toiminnan ytimestä.

Aluksi kannattajat toivotti tervetulleeksi toimitusjohtaja Sami-Petteri Kivimäki, jonka jälkeen urheilutoiminnan tekninen johtaja Richie Dorman kertoi kuluneista vuosista sekä lopulta tuloksellisesti upeasti sujuneesta viime kaudesta kaikkine ylä- ja alamäkineen. Tämän jälkeen Dorman ja Kivimäki avasivat näkymiä tulevaisuuteen sivuten mm. valmennustiimiä, akatemiatoimintaa ja pelaajapolkua, tulevan kauden joukkuetta sekä urheilutoiminnan kehityskohteita. Lisäksi esiteltiin ja avattiin keskustelua kannattajayhteistyön kehittämisestä ja uusista yhteistyömalleista.

Vapaamuotoisessa tilaisuudessa paikallaolijat pääsivät esittämään kysymyksiä seuran toimintaan liittyen, ja keskustelua käytiin mm. päävalmentajavalinnoista, pelaajasopimusneuvotteluista ja pelaajahankintaprosessista. Vuoropuhelun teemoina kuultiin myös yksityiskohtia psyykkisestä valmennuksesta, naisjalkapallosta ja ottelutapahtuman kehittämisestä.

Seuraava kannattajatapaaminen järjestetään keväällä 2022, ja pääsyn sinne voi varmistaa ostamalla kausikortin kaudelle 2022!

SJK:n urheilutoiminnan tekninen johtaja Richie Dorman kertoi tilaisuudessa yksityiskohtia esimerkiksi joukkueenrakennuksesta.